Pomoc - BIP MZK Zielona Góra

Logo BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

Miejski Zakład Komunikacji
w Zielonej Górze

Pomoc

Co to jest BIP?

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Uwarunkowania prawne

Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) oraz Rozporządzenia MSWiA z 17 maja 2002 w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ (Dz.U. Nr 67, poz. 619).

Publikacja Biuletynu w Internecie

Rozporządzenie w sprawie BIP określa m.in. strukturę, zakres publikowanych informacji i mechanizmy działania serwisów internetowych BIP, utrzymywanych przez podmioty zobowiązane ustawą do udostępnienia informacji publicznej. Strona główna Biuletynu znajduje się pod adresem www.bip.gov.pl.

Korzystanie z Biuletynu Informacji Publicznej

Menu górne

  • Umieszczone jest na belce górnej pod nagłówkiem strony. Zawiera ono linki do głównych działów tematycznych.

Wyszukiwarka

  • służy do prostego przeszukania bazy danych podmiotowej strony BIP. Funkcja dostępna na górnej belce pod nagłówkiem strony.


Strona do druku

  • jest to przygotowanie danej wiadomości do druku. Funkcja uruchamiana jest po naciśnięciu napisu „wersja do druku" umieszczonego pod daną wiadomością, którą chcemy wydrukować.


Załączniki

  • pod wiadomością, do której został dołączony załącznik (załączniki), znajduje się krótka informacja jego rozmiarze (przestrzeń zajmowana na dysku). Pobieranie załącznika odbywa się po 'kliknięciu' na jego tytuł lub ikonę.


Redakcja BIP

  • jest to dział z informacjami o osobach redagujących stronę podmiotową BIP. Funkcja dostępna jest spośród funkcji zamieszczonych w menu górnym.


Rejestr zmian

  • zawiera informację, o zmianach w treści biuletynu informacji publicznej, z uwzględnieniem rodzaju zmiany, osoby zmieniającej oraz dacie zmiany. Rejestr zmian dostępny jest spośród funkcji zamieszczonych pod daną wiadomością dotyczący tej wiadomości, oraz w menu górnym dla całego BIP.


Statystyka odwiedzin

  • składa się na nią statystyka oglądalności działów głównych poszczególnych wiadomości. Funkcja dostępna jest spośród funkcji umieszczonych w stopce strony.
Rejestr zmian
Lp.DataOsobaOpis
1.2020-03-25 10:07:31Administrator SystemuUtworzenie

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
BIP MZK Zielona Góra nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu